آموزش سوشیال مدیا

خلاصه دوره

آموزش سوشیال مدیا

در مدت زمان کوتاهی، سوشیال مدیا، به یکی از ارکان قابل دسترس برای همه ی کاربرانش تبدیل شده است. صفحه هایِ شناخته شده ای که به سرعت در بین میلیون ها نفرکاربر رواج پیدا کرده اند؛ و در عین حال پذیرش و به کارگیری چنین ابزارهایی هنوز با هیچ تهدیدی برای پایان عمرشان مواجه نشده اند. 

 انقلاب سوشیال مدیا، به دو شیوه موفق به ایجاد تغییر در نگرش سنتیِ و مرسومِ فرمت های همکاری و رویاروئی بین مشتریان و صاحبان کسب و کار شده است.

پیش نیاز ها

ندارد

مطالب مهم این دوره

             1- اطلاع رسانی 

             2- استفاده از رسانه های اجتماعی در جهت ارائه خدمات به مشتریان 

             3- اضافه کردن مراسم و مناسبت ها به برنامه های سوشیال میدیا

             4- اضافه کردن سوشیال میدیا در معرفی محصول و خدمات 

             5- استفاده از سوشیال میدیا در زمینه ی فروش 

             6- آماده کردن مجموعه ی مورد نظر برای اقدامات لازم

مشخصات این دوره

  • تعداد جلسات10 ساعت
  • عادی/فشرده عادی
  • زمان برگزاریدر حال برنامه ریزی
  • ساعت برگزاریدر حال برنامه ریزی
  • تاریخ شروع دوره1396/06/22
  • شهریهريال2,200,000
  • بصورت عمومی و خصوصی
  • ثبت نام در این دوره

سر فصل

سوشیال مدیا می تواند به چهار طریق، به اطلاع رسانی برند و کسب و کار شما کمک کند.

             1. دسترسی آسان و گسترده. با این ویژیگی در واقع به شما امکان می دهد تا برند خود را در سطحی بسیار وسیع تر و ملموس تر معرفی کنید. 

             2. از طریق چنین ابزاری، مخاطبان شما به دیگر راه های ارتباطی با شما و زمینه ی تخصصی تان، لینک خواهند شد. 

             3. علاوه بر اینکه امکان جذب مخاطبان جدید را امکان پذیر می کند، کمک می کند تا دیگر راه های موجود شما برای برقراری ارتباط با مشتریان و مخاطبان تان هم تکمیل شود. 

             4. از آنجاییکه برای نتیجه بخش بودن فعالیت های روابط اجتماعی نیازمند اقدام و حرکت های آگاهانه و ماهرانه هستید، استفاده از متخصصان این امر در کمپانی و شرکت شما، باعث می شود مخاطبان به تخصص و مهارت شما ایمان کافی داشته باشند. 

توانایی هایِ کاریِ متخصاصان روابط اجتماعی را می توان در موارد زیر خلاصه کرد: 

             1. داشتن روابط عمومی قوی. کسی که می تواند صدا و تصویر مناسبی برای شرکت شما باشد. 

             2. داشتن آگاهی کافی و لازم نسبت به زمینه ی کاری شرکت شما و محصولات و خدمات. 

             3. داشتن توانایی و شخصیت لازم در جهت فعالیت های آنلاین. 

             4. مهارت نویسندگی قوی . 

             5. توانایی درک رابطه بین مطالب گوناگون در جهت  اشتراک گذاری. 

تفاوت بین "مدیریت روابط عمومی" و "مدیریت روابط عمومی در رسانه هایِ اجتماعی" 

متخصصان این گونه عنوان می کننند " امروزه، مدیریت روابط عمومی و مدیریت روابط عمومی در رسانه هایِ اجتماعی در حال ادغام شدن است.   CRM ، تمامیِ اطلاعات مربوط به مشتری ها را جمع آوری می کند، در حالیکه وقتی واژه ی رسانه های اجتماعی به این بخش اضافه می شود ، در واقع تمامی اطلاعات رسانه های اجتماعی هم وارد این بخش می شود. 

مدیریت روابط عمومی در رسانه هایِ اجتماعی، در هر دو زمینه ی فروش به مشتری و حفظ مشتری به صورت پایدار، اطلاعات مربوط به همان نوع رسانه را قابل استفاده می کند .  این رسانه  می تواند ، یک پروفایل فیس بوک باشد یا یک اکانت توئیتر، و یا در واقع هر چیزی که به نحوی با رسانه های اجتماعی در ارتباط است. 

در حقیقت  این امر، به نوعی تواناییِ گردآوری تمامی داده هایِ مرتبط با مشتریان درون یک نرم افزارِ واحد اشاره می کند. 

متخصصان عقیده دارند، ما به مرحله ای رسیده ایم که رسانه های اجتماعی نقش مهمی را بازی می کنند؛ و تنها راه برای اینکه ما به ارزش واقعی  آن پی ببریم، ایجاد و برقراریِ ارتباط  با مشتریانی است که در حال حاضر در سیستم فعالیت ما حضور دارند .

به عنوان مثال، اگر یک خرده فروش 1000 مشتری در لیستِ CRM داشته باشد، این بخش نیازمند آن دسته از اطلاعاتی است که آنان را با مشتری های موجود مرتبط کند. از نظر منافع تجاری، شما در صدد هستید که مشتری ها به طرفداران شما مبدل شوند. برای تحقق این هدف شما نیازمند اطلاعاتی راجع به آنان خواهید بود. 

توانایی مدیریت روابط عمومی در رسانه هایِ اجتماعی

مثال های بی شماری از کسب و کارهایِ مشتری – محور وجد دارد. یکی از آنها، یک خط هواپیمایی است که یکی از مشتریان ناراضی اش در مورد کنسل شدن یک پرواز پیغامی فرستاده است. در این مثال، هواپیمایی قادر بوده است تا با مشتری مستقیما تماس تلفنی داشته باشد چرا که به احساب کاربری توئیتر او دسترسی داشته است. از طرفی، به دلیل در اختیار داشتن ایمیل مشتری، این موقعیت فراهم می شود که در صورت لزوم نتیجه ی بررسی ها ارسال شود . همه ی اینها فقط در صورتی امکان پذیر خواهد بود که آنها بتوانند با مشتری مورد نظر صحبت کنند و به پیغام او پاسخ دهند. 

متخصصان معتقد هستند که، به جای طراحیِ سیستمی که ما را قادر به ارتباط با مشتریان کند، به سیستمی نیاز داریم که مشتریان به هر نحوی که تمایل دارند با ما در ارتباط باشند.